Смяна на Управител

5 May 2010

Смяна на УправителСпоред Търговския закон Управителят по всяко време може сам да  пусне писмена молба до ръководния орган, за оттегляне от заеманата позиция или самият ръководен орган да го освободи от заеманата длъжност. До един месец от смяната на управителя дружеството трябва да го заяви в Агенцията по вписванията, ако не го направи Управителят има право сам да заяви вписването на промяната независимо дали на негово място е избрано друго лице. В досието на фирмата се заличава досегашният Управител и се обнародва нов такъв.

Промяна на седалището на дружеството отново се публикува в Агенцията по вписванията до един месец от настъпване му. Молбата и съпътстващите документи могат да бъдат подадени лично от Управителя или от  упълномощено от него лице.

И двете описани промени  е необходимо да бъдат отразени в дружествения договор (за ООД) и в учредителния  документ (за ЕООД) и актуалните им варианти да бъдат публикувани в Агенцията по вписванията с публикуването на съответната промяна.

 

Сподели:
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Print
  • PDF

Сподели в Тwitter

Още по темата:

    Какво е ООД и ЕООД?
    Покупка на дружествени дялове

пререгистрация на фирма, пререгистрация на фирма София, смяна управител, управители

  1. #1 by Димо on 10 August 2010 - 11:54

    “До един месец от промяната в това обстоятелство дружеството трябва да го заяви в Агенцията по вписванията” – как точно или чрез кой дружеството го заявява?

  2. #2 by Lead Consult on 10 August 2010 - 15:38

    Здравейте, заявител е новият Управител.

(няма да бъде публикуван)